Pragniesz wypocząć z całą swoją rodziną, a jej nierozerwalną częścią jest Wasz czworonóg? Ani myślisz na czas urlopu zostawiać go w domu? Obecnie podróżowanie z psami jest zdecydowanie łatwiejsze niż dawniej i daje więcej możliwości. Zarówno liczne obiekty noclegowe, jak i różnego rodzaju atrakcje są przyjazne zwierzętom. Dlaczego warto wybrać się z psem w góry? Gdzie się zatrzymać?

Pies na urlopie

Jeżeli nie masz możliwości lub po prostu ochoty na to, aby na czas rodzinnego wyjazdu pozostawić psa w domu, teraz już nie musisz tego robić! Odwiedź Góry Słonne, zabierz ze sobą ukochanego czworonożnego przyjaciela i cieszcie się wspólnym wypoczynkiem. Kilka wolnych dni z rodziną i psem u boku to wyjątkowy czas, który można spędzić aktywnie – pies na pewno to doceni!

Góry Słonne

Góry Słonne są pasmem górskim należącym do Gór Sanocko-Turczańskich. Te z kolei rozciągają się w Beskidach Lesistych na granicy pomiędzy Polską i Ukrainą. To niepowtarzalny zakątek kraju, który daje wiele możliwości spędzania czasu w sposób mniej lub bardziej aktywny – tak jak najbardziej lubisz!

Na obszarze Gór Słonnych utworzony został Park Krajobrazowy Gór Słonnych. W nim zaś znajduje się dziewięć rezerwatów przyrody, w większości o charakterze leśnym. Góry te dają wiele możliwości podróżowania z czworonogiem. Liczne szlaki, różnej długości i o różnym stopniu trudności, pozwalają na wybór najbardziej optymalnej trasy.

Pies w hotelu

Zanim spakujesz walizki i zaprosisz psa na wycieczkę, musisz zorientować się, które obiekty noclegowe akceptują zwierzęta. Choć nadal istnieje wiele miejsc, do których czworonogom zabrania się wstępu, coraz więcej z nich otwiera się na gości z psami. Jednym z takich miejsc jest Hotel Arłamów, a oferty pakietów weekendowych są dostępne tutaj – www.arlamow.pl/weekend-w-gorach

Jak można wyczytać w regulaminie hotelu, pobyt z czworonogiem jest możliwy po uprzednim kontakcie i wydaniu zgody przez obiekt. To sytuacja naprawdę wyjątkowa, ponieważ możesz spędzić czas ze swoimi najbliższymi, w tym z ukochanym psiakiem, w naprawdę komfortowych warunkach.

O czym pamiętać?

Oczywiście musisz mieć świadomość tego, że pobyt z psem generuje pewne ograniczenia. Czworonogi nie mogą przebywać w hotelowej restauracji, czy też np. na basenie i placu zabaw dla dzieci. Pamiętaj o tym, by szanować innych gości. Nie każdy ma psa i nie każdy musi tolerować go w swoim najbliższym otoczeniu.

Pamiętaj ponadto o właściwym zachowaniu w czasie górskich wędrówek. Pies obowiązkowo powinien znajdować się na smyczy. Sprzątać po swoim czworonogu nieczystości. Zadbaj też o dobrostan psa. Zawsze miej przy sobie wodę do picia, wybieraj szlaki, które dostosowane są do psich łap i możliwości. Dokładnie zaplanuj trasę i obserwuj, jak psiak znosi wędrówkę. W końcu jest to także urlop dla niego, a skoro tak, powinien czuć się w jego czasie doskonale!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here