Mimo iż często traktujemy psy jako członków rodziny, musimy pamiętać, że pies to nie człowiek. I nie wszystko co jest zdrowe dla nas, będzie zdrowe dla naszego pupila. Co więcej, są produkty, które mogą mu bardzo zaszkodzić i należy ich za wszelką cenę unikać. Więc czego nie dawać do jedzenia psu?

Szkodliwe smakołyki

Na początku listy trzeba umieścić czekoladę. Mimo iż psy często ją uwielbiane, jest ona dla nich bardzo trująca! Zawierają substancje (teofilinę, kofeinę i teobrominę), które powodują u psów biegunkę i wymioty, a także mogą uszkodzić system nerwowy i serce. Z powodu zawartości kofeiny szkodliwa jest dla psa również kawa – należy pamiętać, by nie zostawiać jej w miejscu dostępnym dla zwierzęcia.

Awokado i orzechy makadamia, które coraz częściej goszczą w naszym jadłospisie, są dla psów trujące. Zawierają one toksyny, które powodują wymioty i biegunkę, a nawet uszkodzić układ nerwowy i mięśniowy.

Odpowiednia karma zamiast jedzenia ze stołu

Jedną z najsilniejszych trucizn jest cebula. Są ludzie, którzy karmią szczeniaki jedzeniem ze słoiczków dla niemowląt, w których składzie znajduje się cebula, powodująca u psów niedokrwistość. Najlepiej w ogóle nie podawać jedzenia ze słoiczków, a zastąpić je szeroko dostępnymi karmami dla szczeniąt.

Tym, czego nie powinniśmy podawać psu do jedzenia są… gotowane kości. A już absolutnie zabronione jest podawanie psu kości z kurczaka – które są ostre i przegryzione mogą doprowadzić do okaleczenia przewodu pokarmowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj