Psia sierść na dywanie czy na tapicerce to zmora wielu właścicieli czworonogów. Zwłaszcza w okresie linienia znajdujemy duże ilości psich włosów, ścielących się na dywanie, kanapach czy fotelach. W zależności od rodzaju sierści, możemy znaleźć odpowiednie sposoby na pozbycie się psich kłaków z czyszczonej powierzchni.

Efektywne metody

Jak usunąć psią sierść z dywanu najefektywniej? Z pomocą przychodzi nam odkurzacz z turboszczotką. Jest to końcówka, wyposażona w wałek ze szczotkami i sprężarkę, którą trzeba nałożyć na rurę odkurzacza. Wałek obraca się szybko, odrywając sierść  z dywanu czy tapicerki w bardzo skuteczny sposób. Inną sprawdzoną metodą jest użycie rolki do ubrań, z taśmą pokrytą klejem. Można ją dostać w prawie każdym supermarkecie. Wada jest taka, że taśma szybko się zapełnia włosiem i trzeba ją co chwilę odrywać. Bardzo dobrą metodą na usunięcie z dywanu sierści psów długowłosych jest po prostu wilgotna gąbka. Gdy na gąbce zgromadzi się duża ilość kłaków, po prostu zbieramy je z niej ręką. Na płaskich, dużych powierzchniach możemy użyć gumowej miotły, która jest używana przez fryzjerów do usuwania włosów z podłogi po strzyżeniu.

Nie zapominaj o szczotkowaniu

Aby zminimalizować osadzanie się psiej sierści na dywanach i innych powierzchniach, należy często szczotkować psa. Tutaj też musimy dobrać szczotkę odpowiednią do sierści. O radę możemy zapytać w sklepie zoologicznym. Dobrym pomysłem jest użycie fulminatora, który pomaga w utrzymaniu sierści w dobrym stanie.

2 KOMENTARZE

  1. „Z pomocą przychodzi nam odkurzacz z turboszczotką.” mi nawet dobrze schodzi sierśc mam większośc paneli i mały dywan, tylko duzy pies, owczarek holederski, masa długich włosów, musiała bym sprzątać 2 razy dziennie, nie realne, kupiliśmy roomba odkurzacz i jest spokój, jedyne co robie to wyrzucam śmieci ze zbiorniczka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj