Zakup karmy, stanowiącej podstawę żywienia psa to ważny wybór. Przed podjęciem decyzji dobrze będzie zapoznać się z dostępnymi opcjami. Dziś prezentujemy szczegółowe informacje o karmach bezzbożowych.

Dlaczego karma dla psa bez zawartości zbóż do dobry pomysł?

Bezzbożowa karma dla psów dorosłych i szczeniąt w wielu przypadkach jest bezpieczniejsza dla zwierzaka niż zbożowa alternatywa. Zboża nierzadko wywołują u psiaków dość nieprzyjemne problemy z trawienie. Czasem mogą przyczynić się nawet do poważniejszych chorób trzustki. U psów, jedzących taką karmę, mogą pojawić się również biegunki, wzdęcia i inne objawy niestrawności.

Sucha karma dla psa bez zbóż – po ten produkt sięgają właściciele czworonogów, którzy priorytetowo traktują komfort swoich pupilów. Dzięki bogactwu dostępnych opcji (taką ofertę proponuje m.in. sklep internetowy CrazyBoy) możemy rozpieścić swojego czworonożnego przyjaciela również pod względem smakowym.

Bezzbożowe karmy dla psów to coś, o czym mówi się coraz więcej w kontekście zdrowego żywienia psów. Dlaczego warto właśnie na takim produkcie oprzeć dietę swojego zwierzaka?

Co zawiera bezzbożowa karma dla psa?

Takie rozwiązanie zostało stworzone z myślą zdrowiu zwierzaka, dlatego w składzie karm oferowanych przez sprawdzonych producentów znajdziemy tylko to, co rzeczywiście wspomoże naszego psiaka w rozwoju. Ważnym elementem są składniki zwierzęce. Pies wywodzi się od wilka, co oznacza, że w jadłospisie naszego czworonoga nie może zabraknąć białek i tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. Mięso to oczywiście nie wszystko. Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych i dla szczeniąt oferują znacznie więcej.

W składzie takich produktów możemy znaleźć jeszcze np.:

  • Ryby

Przepyszne ryby, stanowiące cenne źródło aminokwasów, witamin, minerałów i białka o niskiej zawartości tłuszczu to składnik, na który warto zwrócić uwagę, jeśli interesuje nas pełnowartościowa sucha karma bez zbóż dla psa.

  • Warzywa

Sucha karma dla psa bez dodatku zbóż jest też pełna smacznych warzyw, będących znakomitą alternatywą dla zbóż. W przeciwieństwie do nich nie można ich jednak uznać za zbędne wypełniacze. W szparagach, batatach i innych smakołykach kryją się składniki, dzięki którym psiak będzie czuł się znakomicie

  • Składniki analityczne

Mowa np. o kwasach tłuszczowych Omega-3, fosforze, wapniu, oraz innych elementach, które decydują o zdrowiu poszczególnych układów organizmu zwierzaka. Dobra sucha karma bez dodatku zbóż dla psa powinna zachęcać również takimi składnikami.

Źródło: https://crazyboy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj