Zwierzęta domowe, tak samo jak i ludzie, mogą zachorować w każdej chwili. Aby zapewnić im najlepszą opiekę o każdej porze, warto wybrać klinikę, która całodobowo oferuje swoją pomoc. Jakie usługi dostępne są u weterynarza 24h? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jakie zwierzęta przyjmuje weterynarz?

Warto zauważyć, że weterynarze zajmują się nie tylko leczeniem psów i kotów, lecz także mniejszych zwierząt domowych. Do lekarza weterynarii można udać się również z królikami i gryzoniami – świnkami morskimi, chomikami czy szczurami, które, tak jak inne pupile, mogą wymagać specjalistycznej opieki. Sprawdź dyżury weterynaryjne w Warszawie i bądź przygotowany w razie nagłych wypadków!

Usługi w weterynarii całodobowej

Wysoki standard kliniki weterynaryjnej można rozpoznać po dwóch cechach. Przede wszystkim, będzie ona świadczyła swoje usługi całodobowo, a w jej ofercie znajdzie się szeroki wybór badań oraz dostępnych specjalistów. Poznaj niektóre z nich!

  • profilaktyka chorób – zapobieganie chorobom to najlepszy sposób na zapewnienie zwierzakowi zdrowego i szczęśliwego życia. Wśród usług profilaktycznych znajdziesz między innymi szczepienie psów i kotów, a także czipowanie oraz porady dietetyczne.
  • diagnostyka – każda klinika weterynaryjna oferuje też usługi diagnostyczne, do których należą podstawowe badania oczu, uszu, nosa, serca czy krwi. Pozwalają na wstępną diagnozę, po której weterynarz kieruje pupila na dalsze leczenie lub odsyła zdrowego pacjenta do domu.
  • chirurgia – pod tym hasłem znajdują się zabiegi i operacje wykonywane w szpitalu dla zwierząt. Są to przede wszystkim kastracja i sterylizacja, lecz wykwalifikowani weterynarze zajmują się również operacjami kardiologicznymi, onkologicznymi i ortopedycznymi.
  • ortopedia – bardzo ważną dziedziną weterynarii jest również ortopedia. Weterynarze ortopedzi zajmują się zarówno zwichnięciami, jak i pęknięciami i złamaniami kości
  • stomatologia – czasem nawet zwierzaki potrzebują pomocy dentysty. Należy pamiętać o tym, że bardzo wiele schorzeń ma swój początek właśnie w jamie ustnej pupila. Nad uzębieniem czuwa weterynarz stomatolog. Zajmuje się on zarówno leczeniem ubytków, jak i chorobami przyzębia.

Weterynarz w Warszawie 24h https://www.wetmarysin.pl oferuje też usługi z zakresu onkologii, fizykoterapii oraz rehabilitacji.

Jak reagować, gdy zwierzę zachoruje?

Gdy zauważysz, że Twoje zwierzę jest osłabione, nie ma apetytu lub ma poważne problemy z oddychaniem, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem. Na początek zalecany jest kontakt telefoniczny. Całodobowa klinika weterynaryjna w Warszawie oferuje gotowość o każdej porze. Lekarz lub recepcjonista zapyta Cię o objawy choroby, dzięki czemu będzie mógł ocenić, czy konieczne jest natychmiastowe stawienie się w przychodni. Może on też zaproponować wizytę domową – pomoże ona uniknąć stresu lub dodatkowego bólu dla zwierzaka, jeśli choroba będzie bardzo poważna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj