Groomer to specjalista świadczący usługi pielęgnacyjne dla zwierząt, głównie psów. W profesjonalnym salonie każdy zwierzak poczuje się bezpiecznie i zostanie dokładnie wymyty i ostrzyżony. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, na czym polega praca groomera! 

  1. Czym zajmuje się profesjonalny groomer?
  2. Jakich środków używa się do pielęgnacji zwierząt?
  3. Fryzjer zwierząt — jakie rasy wymagają takich zabiegów? 
  4. Co można znaleźć w ofercie groomera? 

Groomer ma za zadanie nie tylko przystrzyc sierść psów kanapowych lub wystawowych. To także szereg usług pielęgnacyjnych, które poprawiają komfort oraz jakość życia wielu psów ze smutną historią. 

Czym zajmuje się profesjonalny groomer?

W przypadku zwierzęcych salonów fryzjerskich podstawowymi usługami jest oczywiście kąpiel, suszenie oraz strzyżenie. W zależności od rasy i długości sierści konieczne może być także czesanie lub delikatne trymowanie. Kluczową rolą doświadczonego groomera jest zlikwidowanie nadmiaru sierści oraz niekomfortowych dla zwierzaka zabrudzeń. Natomiast w przypadków psów rasowych odwiedzających wystawy, konieczne jest także wypracowanie eleganckiej fryzury. 

Przy odpowiednich zdolnościach manualnych profesjonalny groomer jest w stanie uzyskać perfekcyjny efekt u psów wielu ras. 

Jakich środków używa się do pielęgnacji zwierząt?

Strzyżenie psów jest zazwyczaj poprzedzone dokładną kąpielą oraz pielęgnacją sierści. Każdy profesjonalny groomer korzysta z wysokiej jakości kosmetyków przeznaczonych do mycia oraz nawilżania sierści zwierząt. Nie można stosować szamponów oraz innego typu specyfików dostępnych w tradycyjnych drogeriach, ponieważ aromaty oraz detergenty w kosmetykach dla ludzi mogą wywołać alergię lub podrażnienie. 

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług profesjonalnego groomer, zapoznaj się z ofertą dostępną na: Royal Pet Spa

Fryzjer zwierząt — jakie rasy wymagają takich zabiegów? 

Zabiegi pielęgnacyjne są koniecznością w przypadku wszystkich ras długowłosych. Niemniej jednak szereg usług takich jak obcinanie pazurów czy czyszczenie uszu musi być wykonywanie niezależnie od długości sierści. Nawet w przypadku psów o gładkim, krótkim włosiu właściciel musi zadbać o odpowiednią higienę i pielęgnację. 

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług profesjonalnego groomer, zapoznaj się z ofertą dostępną na: https://royalpetspa.pl/psi-fryzjer-krakow/

Co można znaleźć w ofercie groomera? 

Oprócz tradycyjnego strzyżenia oraz kąpania można spotkać także:

  • czyszczenie uszu
  • przycinanie pazurków
  • czyszczenie oczu
  • mycie zębów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj