Zdrowy pies to ogromna dawka szczęścia, dzięki której na pewno nie będziecie narzekać na nudę. Pies to wspaniały towarzysz Waszych najróżniejszych przeżyć. Nawet, jeżeli ktoś mieszka sam, to zawsze może mieć przy swoim boku taką czteronożną pociechę, która będzie go wspierać. Dlatego warto dbać o jego zdrowie, jak również o prawidłową wagę psa.

Odpowiednia masa psa

Jaka jest odpowiednia masa psa? Wszystko zależne jest oczywiście od tego, jakiej rasy psa macie. Małe, mieszane kundelki na pewno nie będą ważyć tyle samo, co piękny wilczur amerykański. Przynajmniej nie powinny. Warto dbać o to, aby pies nie był gruby. Tak, są niektóre rasy, jak chociażby mopsy lub buldogi, które są małe i grube. Ale one są tak zbudowane. Na pewno malutki pinczer nie może ważyć tyle samo, żeby nie doprowadzić do choroby jakiejkolwiek lub nawet do śmierci.

Odpowiednia karma dla psa

Trzeba pamiętać o doborze odpowiedniej karmy dla psa. Przy czym po dobrą karmę lub nawet po poradę odnośnie dobrego żywienia dla psa warto udać się do weterynarza. Nawet źle dobrana karma może spowodować to, że Wasz pies będzie zmagał się z otyłością. Tak, są takie karmy na rynku, które szkodzą psiakom. Dlatego bardzo mocno trzeba uważać na to, jak się psa karmi i w jaki sposób. I co najważniejsze – trzeba pamiętać o tym również, że psa nie można przekarmić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj