Każdy pies potrzebuje codziennej dawki ruchu, która zaspokoi jego potrzeby. Niektórym rasom wystarczy godzinny spacer, ale wiele psów wymaga porządnego treningu i wybiegania.

Psie sporty

Jeśli nasz pupil ma niespożyte pokłady energii, warto zainteresować się psimi sportami. Coraz częściej w większych miastach działają kluby lub po prostu pasjonaci zrzeszający miłośników psich sportów. To najbardziej popularnych należą agility oraz dogfrisbee.
Agility polega na pokonywaniu przez psa specjalnego toru przeszkód. Liczy się bezbłędność i czas, ale głównym celem jest wspólna zabawa psa oraz przewodnika. W dogfrisbee pies łapie plastikowy talerzyk. Wyróżnia się kilka konkurencji m.in freestyle oraz konkurencje dystansowe. Agility oraz dogfrisbee to dobry wybór, jeżeli nasz pies lubi bawić się zabawkami. Jeśli mamy pupila, który woli węszyć w wysokich trawach, warto pomyśleć o tropieniu, które cieszy się rosnącą popularnością.
Uprawianie psich sportów to świetny sposób na spędzenie aktywnie czasu ze swoim pupilem.

Niezwykły spacer

Każdy, pozornie zwykły spacer, można uatrakcyjnić poprzez odwiedzenie nowych miejsc, wspólne pływanie lub przerwy w trakcie spaceru, w czasie których możemy poćwiczyć z naszym pupilem nowe umiejętności np. sztuczki.
Dobrym pomysłem jest także spacer po górach, który może stać się wspaniałą przygodą! Wędrówki powinny być dostosowane do wielkości, wieku oraz możliwości fizycznych czworonoga.  Warto pamiętać, że najlepszy aktywnie spędzony czas, to ten bezpieczny i przemyślany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj