Posiadanie czworonoga wiążę się z licznymi obowiązkami. Należy do nich między innymi zadbanie o bezpieczeństwo psa oraz osób postronnych, a to wiąże się z koniecznością zastanowienia się, jak wybrać szelki dla psa.

Posiadanie czworonoga wiążę się z licznymi obowiązkami. Należy do nich między innymi zadbanie o bezpieczeństwo psa oraz osób postronnych, a to wiąże się z koniecznością zastanowienia się, jak wybrać szelki dla psa. Są one niezwykle przydatnym wyposażeniem każdego posiadacza psa, gdyż są o wiele wygodniejsze od standardowych obroży. Szelki dla psów są wygodniejsze od obroży z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że szelki są o wiele stabilniejsze i pozwalają na skuteczne i efektywny przytrzymanie psa. Obroże niekiedy mogą się obsunąć i spaść z głowy psa, co wiąże się zerwaniem się go ze smyczy. W przypadku odpowiednio dobranych szelek jest to niemożliwe, gdyż trzymają one się tułowia psa w wielu miejscach. Samo prowadzenie psa jest także o wiele wygodniejsze, gdyż szelki uniemożliwiają psu możliwość szarpania się, a właściciel może o wiele łatwiej panować nad swoim pupilem. Jest to szczególnie przydatne w przypadku większych psów, które trudno utrzymać na smyczy.

Jak wybrać odpowiednie szelki dla psa?

Wybór odpowiednich szelek dla psa jest zależny od tego, w jakich sytuacjach będą one użytkowane. Na rynku dostępne są różne rodzaje szelek i przed zakupem należy uwzględnić wszystkie możliwości, aby później nie musieć wymiany szelek na inny model. Od tego, jaki rodzaj się wybierze, zależy także odpowiedź na pytanie, jak założyć psu szelki. Wiąże się to z tym, że każdy rodzaj szelek jest nieco inaczej skonstruowany. Z tego wynika jednak również późniejsze użytkowanie. Standardowe szelki spacerowe są najłatwiejsze do założenia, ale pozostawiają psu bardzo dużo swobody. Są one o wiele bardziej stabilne od klasycznej obroży, jednak nie dają tak dobrego trzymania się tułowia psa, jak szelki sportowe. Tego typu modele są bardzo dobrze dopasowane do tułowia psa, a to pozwala na przykład na bieganie z psem lub utrzymanie psa, który próbuje agresywnie się wyrwać. Są także wersje pośrednie. Każdy z rodzajów różni się od siebie poziomem dopasowania do tułowia psa, a także ilością pasów trzymających. Sportowe wersje szelek zazwyczaj nieco trudniej się zakłada, ale ostatecznie są o wiele stabilniejsze. Decyzję o tym, które kupić należy podjąć na podstawie indywidualnych preferencji, a także potrzeb.

Jak założyć psu szelki?

Wybierając odpowiednie szelki dla psów, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rozmiar psa i konkretnego modelu szelek. Jest to najważniejsze w kontekście późniejsze zakładania ich. Dysponując już dobrze dobranym rozmiarem, należy oswoić psa z samą koncepcją szelek. Psy, którym zakłada się coś na tułów, zawsze będą dążyły do tego, aby to zrzucić, przez co mało który pies pozwoli sobie swobodnie założyć szelki. Dlatego też istotne jest, aby za pierwszym razem robić to cierpliwie i taki sposób, aby pies był zrelaksowany, a nie przestraszony tym, że coś się na niego zakłada. Kolejne próby, gdy pies już się oswoi, będą o wiele łatwiejsze, a z czasem pies powinien pozwolić sobie zakładać szelki bez problemu. Należy też pamiętać, aby przed zakupem szelek dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak wybrać szelki dla psa, w konkretnym kontekście. Niektóre modele, na przykład sportowe mogą się okazać niepotrzebne dla wyjątkowo spokojnych psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj