Tak jak ludzie, tak i nasze czworonogi potrzebują odpowiedniej diety. W zależności od wieku zwierzęcia, rasy, wagi i indywidualnych preferencji psa (tak, nasi pupile też mają swoje gusta) mamy do wyboru rozmaite karmy od różnych producentów. Jeśli dodatkowo zwierzę ma problemy zdrowotne, tutaj też rynek jedzenia dla zwierząt oferuje nam szeroki wybór.

Mokra czy sucha?

Jaka karma dla psa będzie najlepsza? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba dobrze zapoznać się z ofertą wielu producentów.  Powinna być przede wszystkim sycąca i pełna odpowiednich składników odżywczych. Dobrym rozwiązaniem jest karma sucha – jest wydajniejsza i pełnowartościowa. Żywienie psów wyłącznie mokrą karmą nie jest dobrym rozwiązaniem – zawiera ona więcej wody, a tym samym jest mniej wartościowa, mniej wydajna, przez co bardziej kosztowna. Zazwyczaj jednak psy za nią przepadają. Może być więc traktowana jako przysmak, a nie podstawa żywienia.

Cena to nie zawsze jakość

O wyborze karmy decyduje również cena. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego psa to wiemy, jakie koszty generuje jego co miesięczne żywienie. Ważne więc, aby stosunek ceny do jakości był zadowalający. Zazwyczaj dobre karmy mają wyższą cenę, ale nie jest to reguła. Często dopłacamy wyłącznie za ładne opakowanie, a istotna zawartość pokarmu jest wątpliwej jakości. Dlatego przed trzeba sprawdzić, z jakich składników jest zrobiona, jaka jest zawartość mięsa i jakie ma wartości odżywcze. Jeśli jesteśmy świadomi kupowanych produktów, będziemy umieli znaleźć dobrą karmę w rozsądnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj