Obroża to podstawowy element psiego ekwipunku, który najlepiej uwzględnić już na etapie kompletowania wyprawki dla czworonoga. To właśnie do obroży podpinamy smycz, gdy chcemy wyjść z pupilem na spacer. Warto dołączyć do niej także adresatkę z numerem telefonu właściciela lub miniaturowy lokalizator GPS, który pozwoli na szybkie odnalezienie pieska. Wybierając obroże dla małego psa, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, żeby była ona bezpieczna i wygodna dla naszego czworonoga. Dowiedz się, jaka obroża dla małych psów będzie najbardziej odpowiednia.

Rodzaje obroży dla małych piesków

Na rynku możemy spotkać się z wieloma obrożami dla psów. Poniżej przedstawiamy kilka wariantów, które doskonale sprawdzają się w przypadku większości czworonogów:

  • Klasyczna regulowana obroża dla małych piesków. Umożliwia wygodną regulację długości i optymalne dopasowanie obroży do szyi psa. Dobrej jakości obroże posiadają solidny zaczep metalowy oraz klamrę wykonaną z mocnych i trwałych materiałów charakteryzujących się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Takie modele obroży dostępne są w wielu długościach i szerokościach.  
  • Półzaciskowa obroża dla małego psa to przedmiot szczególnie przypadny w przypadku czworonogów, które podczas spacerów często szarpią smycz, a nawet uwalniają się ze zwykłej obroży. Półnacisk, który można zastosować w przypadku tego rodzaju obroży, jest również niezwykle przydatny podczas treningów z psem – pozwala natychmiast zasygnalizować zwierzęciu niewłaściwe zachowanie.Obroża półzaciskowa doskonale sprawdzi się także w przypadku psów, u których obwód karku lub szyi jest większy w stosunku do obwodu głowy.  
  • Obroża z obszyciem z siateczki to gwarancja pełnego komfortu oraz swobody ruchów psa. Jest jednocześnie bardzo wytrzymała i delikatna dla Twojego pupila. Przykładem tego rodzaju obroży jest Truelove Active, która posiada obszycie z miękkiej siateczki, a dodatkowo została wykończona odblaskowym materiałem, zapewniającym lepszą widoczność po zmroku.

Obroża dla małego psa a jej odpowiedni rozmiar

Wybierając obroże dla małych piesków, ważne jest jej odpowiednie dopasowanie do ich gabarytów. Szukając odpowiedniego rozmiaru, weźmy pod uwagę nie tylko długość, ale też  szerokość obroży. Idealny rozmiar obroży dla naszego psiaka dobieramy poprzez zmierzenie jego obwodu szyi. 

Zakładając obroże psu, należy włożyć między jego szyję a pasek dwa palce – w ten sposób możemy sprawdzić, jak wyregulować długość obroży na klamrę. W sytuacji, gdy nie możemy włożyć dwóch palców za obrożę, albo po wsunięciu odczuwamy ucisk – to znak, że obroża jest zbyt ciasno zapięta. Jeśli natomiast damy rade włożyć kilka palców, oznacza to, że obroża jest zbyt luźno zapięta i piesek może być w stanie się z niej wydostać. Odpowiednie dopasowanie obroży to bardzo istotna kwestia.

Obroża dla małego psa na tiptop24.pl to zawsze trafiony wybór. W ofercie sklepu znajdziesz wysokiej jakości, funkcjonalne i zarazem wytrzymałe obroże, które znakomicie będą spełniać swoje zadanie w przypadku psów małych ras. Każdy produkt dostępny jest w różnych rozmiarach, co umożliwia dobranie najbardziej odpowiedniego wariantu dla swojego czworonoga. 

Idealna szerokość obroży dla psa powinna sięgać dwóch kręgom szyjnym psa. Zbyt cienka obroża dla małego pieska w sytuacji szarpnięcia może go podduszać lub wbijać się w skórę. Z drugiej strony zbyt szeroka obroża będzie mało wygodna i dodatkowo może uwierać psa przy ruchach szyi i głowy. Obroża dla małego psa i średniego powinna mieć szerokość ok. 1,5-2 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj