Burek, Azor, Reksio, Łapek, a może jeszcze inaczej – jakie imię dla psa wybrać? Czy wiecie, jak dokonuje się takiego wyboru? A może sami powiecie, jak to się stało, że Wasze czteronożne pupile mają takie imię, jakie mają? Wiele osób bardzo poważnie podchodzi do takiego tematu i mocno zastanawia się nad tym. W taki sposób, jakby mieli nazywać nie psa, a własne, rodzone dziecko.

Cecha charakterystyczna

Bardzo wiele osób biorąc pod uwagę imię dla swojego psiego przyjaciela stawia na cechę charakterystyczną, na coś widocznego, dzięki czemu będzie można od razu zrozumieć dlaczego pies ma tak na imię, a nie inaczej. Łapek – bo ma jedną inną łapkę od pozostałych. Ciapek – bo właściwie to cały jest w najróżniejsze ciapki i ciężko konkretnie określić jego konkretny kolor. Black – bo cały jest czarny, jak noc i nie widać u danego psa innego koloru. Takich przykładów jest naprawdę całe mnóstwo.

Ulubiony bohater

W szczególności, jeżeli jest to pies dzieci, to bardzo często pod uwagę brani są ulubieni bohaterowi bajkowi. Wielu Maluchów ma swoje ukochane księżniczki, dzielnych rycerzy, szybkie wyścigówki, które obserwuje na ekranach. Nic więc dziwnego, ze potem ich psiaki również otrzymują takie bajkowe imię. To bardzo fajna sprawa, że Rodzice pozwalają dzieciom nazywać tak psa, jak ich ukochane postacie z najróżniejszych bajek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj