Właściciele czworonogów często zmagają się z dylematem dotyczącym wyboru najlepszej karmy dla pupila. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, co dodatkowo utrudnia podjęcie decyzji. Kwestia jest jednak bardzo poważna – zdrowe żywienie to bowiem podstawa do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co warto wiedzieć przed wyborem karmy dla swojego puszystego przyjaciela?

Sucha czy mokra – czym karmić pupila?

Karma dla psów i kotów dzieli się na suchą i mokrą. Właściciele czworonogów często decydują się na jeden rodzaj lub wprowadzają do diety zwierzaka obydwa. Stojąc przed wyborem karmy, warto poznać różnice między jej rodzajami. Karma mokra jest mniej kaloryczna niż sucha, co ma ogromne znaczenie podczas ustalania wielkości porcji. Warto w takiej sytuacji posiłkować się informacjami dotyczącymi porcjowania dostarczonymi przez producenta bądź zaleceniami weterynarza. Ważna jest także konsystencja pożywienia – karma mokra cechuje się wyższą wilgotnością i miękkością niż granulat. Z tego powodu może się ona sprawdzić w przypadku psów i kotów cierpiących na schorzenia jamy ustnej, dziąseł lub zębów. Podczas gdy suche pożywienie może sprawiać dyskomfort, mokre może pomóc zachęcić zwierzaka do jedzenia. Co ważne, sucha karma powinna zostać dobrze dopasowana do rozmiaru i wieku zwierzaka tak, by granulki nie okazały się za małe lub za duże, a spożywanie posiłku było dla zwierzęcia komfortowe i bezpieczne.

Istotną kwestią, jeśli chodzi o różnice między karmą suchą i mokrą, jest przechowywanie – mokra karma powinna zostać spożyta od razu po otworzeniu lub przechowywana w lodówce, w przeciwnym razie może szybko się zepsuć. Suchą z kolei należy przechowywać tak, by granulat nie stracił chrupkości i zapachu – w takim przypadku zmniejszyć się może nie tylko zainteresowanie zwierzęcia pokarmem, ale i wartość odżywcza karmy.

Morando – karma dla Twojego pupila

Stojąc przed wyborem karmy dla swojego pupila, warto sięgnąć po karmy marki Morando. To włoska firma z ponad 50-letnim doświadczeniem w dostarczaniu wysokiej jakości karm dla zwierząt domowych. Produkty Morando nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów, dzięki czemu są bezpieczne dla czworonogów. To szczególnie ważne, ponieważ sztuczne dodatki mogą wywoływać alergie i inne dolegliwości. Morando korzysta z wyselekcjonowanych składników i w przemyślany sposób komponuje składy produktów.

Jedną z bardziej rozbudowanych linii produktowych firmy jest Morando Professional obejmująca zarówno mokre, jak i suche karmy dla psów i kotów. Tę linię produktową cechuje ogromna różnorodność smaków i cech żywieniowych, co sprawia, że każdy właściciel będzie w stanie wybrać karmę odpowiadającą pupilowi. Wśród produktów znaleźć można zarówno opcje dla psów, jak i dla kotów, ale to nie wszystko – wyróżnione zostały poszczególne produkty dla szczeniąt, kociąt i dorosłych psów i kotów, dzięki czemu Morando może towarzyszyć zwierzęciu na każdym etapie rozwoju, a także dla kotów sterylizowanych. Na uwagę zasługuje duża różnorodność form pokarmu. Karma dla psów to nie tylko granulaty, ale też puszki i saszetki z karmą mokrą, natomiast karma dla kotów obejmuje granulat, pasztety, saszetki, puszki i musy. Morando to też m.in. specjalistyczne karmy Miocane będące odpowiedzią na specyficzne wymagania żywieniowe zwierząt na różnych etapach rozwoju oraz Miglior gatto, czyli produkty stworzone z myślą o kotach sterylizowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj