Sposób odżywiania bardzo mocno wpływa na nasz stan zdrowia. Jest to fakt, któremu trudno zaprzeczyć i bardzo dużo się na ten temat obecnie mówi. Jednak odpowiednia dieta jest ważna nie tylko w przypadku ludzi. Odgrywa też bardzo istotną rolę w życiu psów. Jak dobrać odpowiednią karmę dla czworonoga i dopasować ją do jego potrzeb? Jaki rodzaj pokarmu wybrać, aby mieć pewność, że jest ona dopasowana do jego organizmu i czy wybór karm dedykowanych konkretnej rasie jest dobrym pomysłem? Sprawdź!

Dobrze zbilansowana dieta to klucz do zdrowego życia psa

Dbanie o odpowiednią dietę czworonoga to jeden z podstawowych obowiązków właścicieli psów. Zwierzak sam nie poprosi o jedzenie ani nie poinformuje nas wprost, że brakuje mu konkretnych witamin i minerałów. Dlatego to zadaniem jego właściciela jest zapewnienie psu dobrze zbilansowanych posiłków w określonej liczbie. Na szczęście nie oznacza to, że każdego dnia trzeba gotować pięć posiłków nie tylko dla siebie, ale i dla swojego pupila. Czworonogi nie muszą jeść tak często, jak ludzie. Ponadto w ich przypadku z czystym sumieniem można postawić na gotowe pokarmy, dostępne w dobrych sklepach zoologicznych lub w gabinetach weterynaryjnych.

Wśród osób, które posiadają psy, popularne są różne rodzaje diet. Jedni decydują się na dietę BARF, czyli karmienie zwierząt surowymi produktami, w tym surowym mięsem. Ten wybór posiada jednak wielu przeciwników, ponieważ obecne rasy psów znacznie różnią się od swoich przodków i surowe mięso wcale nie musi im służyć. Kolejnym bardzo częstym wyborem są karmy mokre, a także karmy suche. Ta ostatnia opcja jest nie tylko najwygodniejsza, ale wbrew pozorom także bardzo korzystna dla psa. Dobrej jakości karmy suche dostarczają psiakom różnych ras odpowiedniej ilości składników odżywczych, a także minerałów i witamin.

Dobra karma dla czworonoga – czyli jaka?

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór karm dla psów od różnych marek. Mnogość wariantów sprawia, że naprawdę trudno zdecydować, jaki rodzaj karmy suchej wybrać. Aby podjąć rozsądną decyzję, warto wybierać tylko i wyłącznie karmy dla psów premium i dokładnie sprawdzać ich skład. Najlepsze są pokarmy suche dla psów, które nie zawierają zbyt dużej ilości zbóż, ale są bogate w tłuszcze i białka zwierzęce. Wiele ras psów nie potrzebuje jedzenia surowego mięsa. Mimo wszystko należy pamiętać, że psy to mięsożercy i dlatego ich dieta powinna być bogata przede wszystkim w składniki pochodzenia zwierzęcego. Zboża bardzo często prowadzą do alergii u psów, dlatego warto ich unikać.

W przypadku ras o specjalnych wymaganiach, takich jak owczarki niemieckie i retrievery, czy psów małych i wrażliwych, takich jak shih tzu, buldogi francuskie czy mopsy, warto postawić na karmy dedykowane dla ras. Dobrane do potrzeb konkretnego gatunku pożywienie pozwoli pozbyć się problemów pokarmowych u czworonoga oraz sprawi, że będzie cieszył się on przez długi czas. Dopasowanie karmy do rasy jest szczególnie istotne w przypadku zwierzaków, które mają wrażliwy układ pokarmowy i łatwo mogą nabawić się niestrawności lub problemów żołądkowych czy jelitowych.

Postaw na karmę premium do sprawdzonego producenta

Szukając dobrej karmy dla swojego psa, dokładnie sprawdź, jakie wartości odżywcze mu ona zapewni. Dopasują ją do jego rozmiaru lub rasy i w razie potrzeby skonsultuj swój wybór ze specjalistą. Pamiętaj, aby wybierać tylko karmy, które charakteryzują się wysoką zawartością białka i tłuszczu zwierzęcego oraz innych wartościowych dla psa składników, takich jak minerały i witaminy oraz warzywa. Karma to główne pożywienie Twojego pupila. Poza nią dostaje gryzaki oraz smaczki, które są jedynie dodatkiem. Dlatego karma podstawowa powinna być jak najlepiej zbilansowana oraz dopasowana do rzeczywistych potrzeb Twojego psiaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj