Psy to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. Nie można się tylko z nimi bawić, wyprowadzać na spacer. Nie możemy także zapominać o codziennym karmieniu, jak również o systematycznych wizytach u lekarza. W końcu po to mamy takie zwierzaka, aby móc cieszyć się jego dobrą kondycją.

Obowiązkowe szczepienia

Kiedy iść z psem do weterynarza? Przynajmniej raz do roku, kiedy pies będzie musiał przyjąć obowiązkową dawkę szczepień. W ustawie prawnej jasno określone jest, że każdy pies musi mieć co roku odnawiane szczepienia przeciw wściekliźnie. Nie można o tym zapomnieć, ponieważ pies może zostać w tym temacie odpowiednio skontrolowany. Każdy pies otrzymuje od weterynarza odpowiednią karteczkę na potwierdzenie tego faktu, którą trzeba przechowywać przez rok w książeczce zdrowia psa.

Chorowanie nie na wezwanie

Z psem koniecznie trzeba się udać również wtedy, kiedy zachowuje się nienaturalnie. Jeżeli do tej pory Wasz energiczny, psi przyjaciel nie narzekał na nadmiar energii, a teraz ledwo powłóczy nogami, to znak, że może się do niego zbliżać jakaś choroba lub może coś zjadł i się zatruł. Niestety pies sam nie powie, że się źle czuje. Może dawać nam jedynie oznaki, dlatego nie warto ich bagatelizować. Weterynarz powinien sprawdzić Waszego pupila, dzięki czemu można szybko wystrzec się różnych chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj