Podstawą psiej diety jest mięso – dotyczy to zarówno poczciwych kundli i psów rasowych, szczeniaków oraz psów dorosłych i czworonożnych „seniorów”. Mięso jest niezastąpionym źródłem białka, a co za tym idzie, potrzebnych organizmowi aminokwasów. Nie oznacza to jednak, że jadłospis naszego pupila powinniśmy ograniczać do naturalnej karmy. Dużą rolę odgrywają również naturalne smaczki oraz kości dla szczeniaków i dorosłych psów.

Dlaczego psom należy podawać kości?

Wizerunek psa trzymającego w pysku kość jest jednym z najbardziej utrwalonych w naszej świadomości – zarówno przez popkulturę, jak również wszelkiego rodzaju publikacje internetowe i książkowe. Czy jednak ten wizerunek ma pokrycie w rzeczywistości? Okazuje się, że tak. Obgryzanie i lizanie kości jest ważne dla psów z przynajmniej kilku powodów.

  1. Żucie i lizanie kości pozytywnie wpływa na higienę jamy ustnej, likwidując kamień nazębny i zapobiegając tym samym rozwijaniu się bakterii. Co więcej, lizanie kości stymuluje ślinianki do produkcji śliny, co przywraca odpowiednie pH jamy ustnej zwierzaka.
  2. Kości – zarówno naturalne, jak również produkowane przez firmy takie jak Syta Micha – zawierają w sobie składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na pracę psiego organizmu.
  3. Odpowiednia kość dla szczeniaka czy dorosłego psa wzmacnia jego mięśnie szczęki, co jest bardzo istotne dla wszystkich futrzaków.
  4. Obgryzanie i lizanie kości jest po prostu dla psa formą relaksu. Psiak w ten sposób uspokaja się, a także „zabija” nudę.

Jak widzisz, korzyści z podawania psu naturalnych przysmaków do żucia i kości jest sporo. Pozostaje jednak pytanie, jaka kość będzie odpowiednia dla psa?

Kość dla psa Syta Micha – alternatywa dla naturalnych kości

Niestety, bardzo często właściciele czworonogów dają swoim pupilom resztki ze stołu, także kości, którymi w Polsce, najczęściej są kości kurczaka. Są to jednak produkty szkodliwe, ponieważ łatwo się kruszą, więc narażają psa na rany jamy ustnej oraz urazy przewodu pokarmowego. Zdecydowanie lepiej jest postawić na kości takich marek jak Syta Micha, które można kupić między innymi w sklepach internetowych, jak tiptop24.pl.

Jaka kość dla dorosłego psa?

Wśród najbardziej pożądanych zwierzęcych kości dla psa są kości cielęce i wołowe. Najlepiej sprawdzają się one jednak w przypadku dużych psów, mających silne szczęki. Małe psiaki i szczeniaki mogą mieć problemy z dużymi kośćmi.

Jaka kość dla szczeniaka?

Jeżeli szukasz alternatywnej kości dla szczeniaka, możesz wybrać naturalne przysmaki w formie kości, takie jak produkty od Syta Micha. Taka kość dla szczeniaka może być wykonana ze skóry wołowej, skóry z dorsza, buraków i penisów wołowych, dzięki czemu ma odpowiednią dla małego psa twardość.

Zobacz naturalne smaczki dla psa w sklepie TipTop24.pl

Jeśli szukasz naturalnych przysmaków dla swojego psa, zapoznaj się z ofertą sklepu https://tiptop24.pl – internetowego sklepu zoologicznego, który może się pochwalić bardzo szeroką propozycją artykułów dla psiaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj