Wybór odpowiedniego legowiska dla psa jest często bardzo trudny. Musimy bowiem zdecydować się na takie, które nie tylko zapewni pupilowi wygodę, ale także będzie na tyle dobrej jakości, że nie zniszczy się nadmiernie w bardzo szybkim czasie. Warto więc postarać się, aby wybór legowiska był przemyślany i sprawdzić wszystkie potrzebne informacje, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu. Tylko w ten sposób rzeczywiście zwiększamy prawdopodobieństwo zadowolenia z danego zakupu. Należy także dowiedzieć się, jakimi kryteriami kierować się, wybierając konkretne legowisko dla psa. To zdecydowanie ułatwi nam wybór w późniejszym czasie.

Jakie legowisko będzie najlepsze?

Bardzo istotnym czynnikiem jest rozmiar legowiska. Jeśli zdecydujemy się na za małe, będziemy zmuszeni kupić kolejne w bardzo krótkim czasie. Musimy więc mieć pewność, że posłanie będzie rosło wraz z psem i jego wielkość wystarczy na tyle, aby zapewnić psu wygodę podczas snu. Jeśli mamy do czynienia ze szczeniakiem konkretnej rasy to warto zwizualizować sobie jego wielkość w przyszłości, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni rozmiar legowiska.

Jaki materiał na legowisko sprawdzi się najlepiej?

Zaopatrując się w konkretne legowisko, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest konkretny model. Jeśli bowiem dobierzemy odpowiedni to rzeczywiście, jesteśmy w stanie nie tylko dłużej cieszyć się nienagannie wyglądającym posłaniem, ale także w razie potrzeby, jesteśmy w stanie go szybko wyczyścić. Jak wiadomo, każdy pies bardzo często się brudzi i musimy być gotowi na każdą ewentualność. Legowiska, które bez problemu dają się wyczyścić, to nie tylko duże ułatwienie dla właścicieli psów, ale także gwarancja usunięcia bakterii i drobnoustrojów.

Dlaczego higiena legowiska jest tak ważna?

Wiele osób podczas zakupu legowiska dla psa bierze pod uwagę tylko jedno kryterium – aspekt wizualny. Nie zwracają uwagi na to, czy w razie pobrudzenia będzie możliwe dogłębne jego doczyszczenie. Sprawa się znacząco komplikuje, kiedy pupil przyniesie do domu pchły i konieczna będzie dezynfekcja legowiska. Dobrze przemyślane legowisko pod względem materiału, pozwala o wiele łatwiej i szybciej usunąć wszelkie drobnoustroje tak, aby pies mógł natychmiast korzystać ze swojego ulubionego posłania. Musimy pamiętać, że wybór odpowiedniego legowiska, to kwestia kluczowa i powinniśmy dokładnie go przemyśleć, zanim zdecydujemy się na konkretny model.

Legowisko zakupione z myślą o pupilu

Odpowiednie oszacowanie rozmiaru legowiska dla naszego ulubieńca odgrywa niebagatelną rolę. Jeśli nasz pies jest jeszcze szczenięciem, nie możemy nabyć legowiska, które będzie zbyt duże dla naszego czworonoga. Zbyt duże legowisko może sprawić, że pies nie będzie czuł się bezpiecznie, co może negatywnie odbić się na jego zdrowiu psychicznym. Należy więc nabyć legowisko tymczasowe, które będzie służyło psu tylko przez pewien, przejściowy okres. Warto jednak mieć na uwadze, że jeśli nie mamy innego wyboru, to zdecydowanie lepiej, by legowisko było nieco za duże niż zbyt małe. Przed zakupem posłania należy zmierzyć pupila od czubka nosa do nasady ogona, najlepiej w pozycji leżącej. Następnego pomiaru należy dokonać w pozycji stojącej, tym razem od czubka głowy do łap. Do oby pomiarów należy dodać około 20 centymetrów, by zapewnić psu swobodę ruchów w legowisku. Długość wewnętrzna legowiska musi odpowiadać pierwszemu pomiarowi, natomiast szerokość wewnętrzna drugiemu.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości sklepu zoologicznego Tukan24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj