Każdy posiadacz czworonoga chce dla swojego pupila jak najlepiej. Tworząc dla niego odpowiednie warunki do życia, należy pamiętać o właściwym posłaniu. Miejsce, w którym nasz pies będzie odpoczywał nie powinno być dziełem przypadku. Nie może to być zwykły koc lub poduszka. Właściwe posłanie zapewni psom dobry odpoczynek i zdrowy sen. Taką rolę będzie spełniało legowisko ortopedyczne.

Zadbaj o kręgosłup swojego psa

Większość popularnych legowisk dla psów ma jedną wadę – są zbyt cienkie. Punkty nacisku nie są odpowiednio amortyzowane, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku średnich ras i dużych psów, takich jak np. owczarki niemieckie, które ze względu na swoją wagę utrzymują na stawach większy ciężar tułowia. W dzisiejszych czasach mamy już świadomość tego, że przez niewłaściwe posłanie starsze psy mogą mieć problemy zdrowotne. Nowoczesne modele legowiska dla psa stworzone są z pianki Visco – jest to pianka wysokoelastyczna, która zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu się schorzeń kręgosłupa. To ważne zarówno u młodych, jak i u starszych psów. Legowiska ortopedyczne dla psa z pianki Memory dopasowuje się do kształtu ciała psów, nie obciążając stawów i ułatwiając utrzymanie prawidłowego krążenia krwi. Ma to wpływ także na dotlenienie mięśni, poprawę kondycji psiaka i jego regenerację po całym dniu aktywności na spacerach.

Jakie legowisko dla psa wybrać?

Myśląc o legowisku, zapewne masz przed oczami posłanie leżące płasko na ziemi. Takie łóżko ortopedyczne to podstawowa wersja materaca do spania dla psa. Bardziej rozbudowane wersje to legowiska ortopedyczne dostępne w różnych rozmiarach, fasonach i kolorach oraz są wykonane z trwałych materiałów. Materac zawiera pokrowiec na zamek, który łatwo jest zdjąć i wyprać. Każda tkanina legowiska zawiera powłokę hydrofobową – nieprzemakalną warstwę, która uchroni wnętrze materaca przez zmoczeniem i jest też niezwykle odporna na psie zadrapania. Wszelkie zabrudzenie można też z łatwością wyczyścić wilgotną ściereczką, co jest bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Możesz wybrać model z wałkiem do wypełnienia boków legowiska, aby pies miał na czym oprzeć głowę. Taka poduszka ortopedyczna, przyczepiona na rzep, będzie ulgą szczególnie dla psów starszych i ukojeniem bólu w przypadku dysplazji stawów.

Przedział cenowy produktów różni się w zależności od modelu – najtańsze są posłania – materace ortopedyczne, najdroższe – modele na nóżkach, przypominające miniaturowe kanapy. Te drugie pozwalają psu leżeć na wysokości 13cm, co jest przydatne przy zwierzakach, które lubią wylegiwać się na kanapie. Kupując im takie posłanie ortopedyczne w kształcie kanapy, zapewnisz im doskonały punkt obserwacyjny. Korytkowy model legowiska będzie idealny dla psiaka, który lubi leżeć opatulony poduszkami. Szczególnie sprawdzi się u szczeniaka, który ma jeszcze problemy z pokonaniem wzniesienia. Przy produkcji legowisk wiele materiałów powstaje w 100% z recyklingu butelek PET – możesz wiec mieć wysokiej jakości legowisko i jednocześnie dbać o ekologię.

Zapewnij komfort odpoczynku swojemu czworonogowi

Wszyscy wiemy, że na zdrowiu nie warto oszczędzać. Legowiska ortopedyczne dla psa są w pewnym sensie nowością, która jednak podbija rynek w takim tempie, w jakim zrobiły to 20 lat temu łóżka z materacem z pianki memorycznej. Zdrowy sen wpływa pozytywnie na całokształt funkcjonowania zarówno ludzi, jak i zwierząt. Zainwestuj w wysokiej jakości produkt – legowisko dla psa ortopedyczne i zadbaj o spokojny sen swojego zwierzaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj