Jedzenie dla psa lub kota ma spełniać dwie ważne funkcje – ma być zdrowe i smaczne dla naszego zwierzaka i ma nie zabierać nam za dużo czasu. Dlatego nie należy lekceważyć doboru typu karmy dla psa lub kota.

Właściciele pupili mają do wyboru samodzielne gotowanie dla psa lub kota, kupowanie karmy suchej lub karmę mokrą. Ta ostania łączy w sobie zalety dobrze zbilansowanego posiłku i produktu gotowego, który wystarczy otworzyć i wyłożyć na miskę.

Mokra karma – naturalny posiłek

Karma mokra różni się od suchej głównie zawartością wody. Na jej korzyść przemawia fakt, że jest ona pod tym względem bardziej zbliżona do naturalnego pokarmu psa lub kota, czyli surowego mięsa lub ryby. Jedząc karmy suche zwierzę potrzebuje pić więcej wody, a właściciele psów i kotów wiedzą, że nie zawsze to picie przychodzi łatwo. Z karmą mokrą pupil dostaje już jakąś porcję wody i może pić mniej. Zwłaszcza koty piją czasem niechętnie, więc puszki i saszetki są dla nich lepsze niż suche chrupki, a na pewno wpływają korzystnie na układ moczowy. Z zawartością wody wiąże się mniejsza kaloryczność karmy mokrej w porównaniu z suchą. Karma moka wysokiej jakości zapewnia zwierzęciu potrzebne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Ponieważ wśród zwierząt zdarzają się alergie i kłopoty z trawieniem, producenci karmy mokrej często oferują puszki monoproteinowe, które pomagają uniknąć problemów i są zdrowe dla zwierząt.

Karma w puszce to wygoda dla opiekuna psa lub kota

Dobrej jakości karma mokra dla psa lub kota to duża wygoda dla właściciela, który nie musi przygotowywać sam jedzenia dla zwierząt. Nie potrzebuje się więc zapoznawać ze szczegółami zdrowej psiej lub kociej diety, nie musi kupować produktów ani gotować jedzenia dla zwierzaka. Jest to ważne, bo zdrowe jedzenie dla psa lub kota różni się zasadniczo składem od ludzkiego. Każdy kto ma zwierzę, a trochę zainteresował się zagadnieniem pokarmu, wie, że podawanie zwierzęciu jedzenia ludzkiego nie jest dobrym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na zawartość soli i przypraw, ale też na specyfikę układy trawiennego psa czy kota. Samodzielne przygotowywanie zbilansowanego psiego lub kociego jedzenia wymaga zaangażowania, zwłaszcza na początku. No i przechowywanie… Z wielu punktów widzenia dobrej jakości karma mokra w puszce jest idealnym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj