Psy nie lubią obroży. Jednak przepisy tak stanowią, że psy w miejscu publicznym muszą znajdować się na smyczy, która będzie przypięta do ich obroży. Jaką obroże wybrać dla swojego pupila?

Odpowiednia i dobra obroża

Pomimo tego, że psy nie lubią obroży, to trzeba się zdecydować, czy lepsza będzie skórzana, metalowa lub parciana. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakiego mamy psa oraz od wykonania samej obroży. W pierwszej kolejności z listy powinniście skreślić te obroże, które oferowane są w sklepach za naprawdę niskie pieniądze. Z góry wiadomo, że takie obroże nie wytrzymają długo i za chwilę będziecie musieli biec do sklepu po nową. Musicie również spojrzeć na rodzaj zapięcia na obroży, żebyście wiedzieli, że macie do czynienia z naprawdę profesjonalną i solidną robotą.

Dedykowana dla ras

Niektóre rasy psów, jak na przykład charty mają specjalne obroże dostosowane do budowy swojego ciała. Kundelki mieszane raczej nie mogą liczyć na takie luksusy. Ale wspomniane już charty jak najbardziej tak. Chodzi tutaj o fakt, że dzięki temu psy się nie poranią podczas noszenia takiej obroży na szyi. Psy z rodowodem, rasowe mają niestety bardzo wrażliwą skórę, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę kupując obroże. Jeżeli jesteście posiadaczami takich psiaków, to w sklepie zoologicznym na pewno Wam doradzą obroże dla swojego pupila.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj