Podróżowanie z psem samochodem stało się czymś niezwykle popularnym, jest to najwygodniejszy sposób na wspólne wycieczki, zawiezienie pupila na wizytę u weterynarza itd. Podczas jazdy nie brakuje sytuacji nagłego hamowania, może też dojść do zderzenia – wszystko to stanowi zagrożenie dla zdrowia czy nawet życia czworonoga. Warto wobec tego zadbać o solidną i dobrze dopasowaną uprząż, zabezpieczyć psa pasami. Ułatwi to wspólną podróż, pies nie będzie przeszkadzać kierowcy w prowadzeniu auta, co samo w sobie mogłoby stworzyć poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie mówiąc już o nałożeniu mandatu.

Dlaczego warto zainwestować w pasy bezpieczeństwa dla psa?

Mogłoby się wydawać, że pasy bezpieczeństwa to opcja przeznaczona wyłącznie dla ludzi, ale pasażerami są przecież także zwierzęta i one również wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Niewłaściwe przewożenie psa samochodem może stanowić poważne zagrożenie dla zwierzęcia i kierowcy, nawet skutkować mandatem. Niektórzy przewożą psy w klatce lub kontenerze, ale godne uwagi są specjalne pasy bezpieczeństwa.

Istotne będzie to, aby zwierzę nie mogło się swobodnie poruszać, przemieszczać w niekontrolowany sposób. Pies zabezpieczony pasami będzie mniej narażony na urazy. W przeciwnym razie może uderzyć w coś z dużą siłą, wyrządzić sobie krzywdę lub nawet stracić życie.

Za nieprawidłowe przewożenie psa można otrzymać mandat, dlatego zdecydowanie taniej będzie je po prostu kupić i zamontować. Zapewni to psu bezpieczeństwo, nie będzie stanowić zagrożenia ani przeszkadzać w trakcie jazdy.

Jak właściwie przypiąć psa pasami bezpieczeństwa?

Montaż pasów bezpieczeństwa dla psa nie jest trudny. Wystarczy założyć psu szelki, jakby szło się z nim na spacer, po czym wyregulować je. Kolejnym krokiem będzie połączenie szelek z elementami znajdującymi się w samochodzie. Trzeba wpiąć jeden koniec smyczy do metalowego uchwytu w szelkach, a drugi do systemu/zaczepu w bagażniku. Pas dla psa wpina się w zamek pasa przeznaczonego dla ludzi albo w uchwyt do zamontowania fotelika dziecięcego.

Pies może podróżować na fotelu pasażera lub w bagażniku – trzeba wtedy zadbać o połączenie pasa specjalnym uchem do mocowania bagażu. Istotne będzie to, aby dobrać właściwy rozmiar pasów, na szczęście obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Znajdzie się coś dla najmniejszych czworonogów w rozmiarze XS oraz przedstawicieli dużych ras, czyli pasy w wersji XL.

Istotne będzie to, aby były one dobrze dopasowane, co przełoży się na wygodę użytkowania i zapewnienie należytego bezpieczeństwa. Długość pasa łączącego uprząż z elementem mocującym można regulować. Zasada jest taka, aby czworonóg był w stanie wygodnie się ułożyć lub obrócić w miejscu. Pas nie może być oczywiście zbyt długi, bo nie spełni swojej nadrzędnej funkcji.

Przed wyruszeniem w drogę zawsze należy upewnić się, czy uprząż nie jest zbyt luźna, a pas został właściwie wpięty do gniazda/elementu mocującego.

Pas samochodowy dla psa – jak go wybrać?

Pas samochodowy dla psa musi być regulowany, posiadać wpięcie w gniazdo do pasa i mocny karabińczyk, mieć postać mocnej taśmy o ciasnym splocie. W przypadku psów małych i średnich wystarczający będzie karabińczyk o szerokości dwóch centymetrów. Jeśli pies waży ponad siedemnaście kilogramów, to trzeba zainwestować w szerszy pas.

Bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi na to, z jakich materiałów został wykonany pas. Nie należy oszczędzać na tym akcesorium, bo cena idzie w parze z jakością, czyli wytrzymałością. Nawet w przypadku wielogodzinnej podroży czworonóg będzie czuć się komfortowo, jeśli szelki zostały wykończone miękką membraną. Oddychający materiał zapobiegnie powstawaniu bolesnych odparzeń i podrażnień.

Smycz zawsze powinno się dopasować do wielkości psa, co umożliwia regulowana długość pasa. Znaczenie ma również wygodny karabińczyk, który powinien być solidny i wytrzymały. Nie będzie problemu z zapięciem go w tylną część szelek. Istotne jest to, aby pasy bezpieczeństwa zapewniały kilka punktów regulacji, dzięki czemu będzie można idealnie dopasować je do czworonoga.

Pasy powinny być regulowane na piersiach i brzuchu pupila. Mile wdziana będzie intuicyjna obsługa i łatwe blokowanie się klamer, co zapobiegnie samoczynnemu zmienianiu się rozmiarów pasów w czasie jazdy. Zaleca się postawić na pasy bezpieczeństwa renomowanej marki, które zostały poddane testom wytrzymałościowym, mające odpowiedni certyfikat.

Dobrej jakości pasy samochodowe dla psów można kupić w sklepie Warsaw Dog.Wszystkie oferowany pasy posiadają wymagane atesty i certyfikaty wytrzymałości. Można wobec tego zapewnić pupilowi wygodę i jednocześnie bezpieczeństwo. Pasy bezpieczeństwa odznaczają się ciekawym designem, można przebierać w kolorach i wzorach, dopasowując je do swoich preferencji.

Warsaw Dog to internetowy sklep z bogatym i zróżnicowanym asortymentem. Powstał z myślą o potrzebach czwórnogów i w celu ułatwienia życia ich właścicielom. Do wyboru są wielorakie obroże, smycze, szelki, akcesoria, można skorzystać także z wielu usług dodatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj