Podkłady higieniczne to komfort i porządek. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Podkłady higieniczne dla zwierząt, to must have każdego właściciela małego czworonoga, dopóki ten nie opanuje jeszcze nauki siusiania poza domem. Dzięki podkładom, matom rozłożonym w strategicznych miejscach (tu gdzie maluchowi zdarza się załatwić) możesz liczyć na czystą podłogę i brak nieprzyjemnego zapachu, który trudno usunąć. Pomogą Ci one również zabezpieczyć meble tapicerowane, kanapę, fotel, jak i posłanie szczeniaka.

Podkłady chłonne dla zwierząt – zastosowanie

Zastanawiasz się, do czego służą podkłady higieniczne dla zwierząt poza wspomnianym wyżej treningiem czystości? Sytuacje takie spotykają właścicieli psów, kotów i nie tylko. Podkładem można wyłożyć wnętrze samochodu, podczas podróży z psiakiem lub transporter. To ogromna wygoda, jeżeli zwierzak boi się jeździć lub cierpi na chorobę lokomocyjną. W razie wpadki wystarczy zjechać, wyrzucić matę i już można zająć się cierpiącym zwierzakiem.

Podkłady weterynaryjne stanowią również nieodzowny element wyposażenia każdej lecznicy dla zwierząt. Pomagają zachować higienę i ułatwić sprzątanie po badaniu lub operacji. Właściciele korzystają również z takich podkładów weterynaryjnych w domach po zabiegach, gdy zwierzak może brudzić, a przy tym wymaga przebywania w maksymalnie czystym środowisku. Podobnie sprawa dotyczy samic podczas porodu i w okresie połogu.

Problemy z trzymaniem moczu zdarzają się również u starszych psów, które z uwagi na wiek, nie panują już nad swoim ciałem tak, jak kiedyś. Podkłady chłonne na posłaniu pozwalają szybko usunąć przykry dowód niemocy, z którym psu podobnie jak starszym ludziom trudno się pogodzić.

Podkłady chłonne przydają się również posiadaczom innych zwierząt np. gryzoni. Wypuszczony na wybieg królik lub świnka morska nie zabrudzą podłogi, dywanów, jeśli wyłożysz je właśnie podkładami jednorazowymi. Zmoczone bardzo szybko wymienisz na nowe, czyste.

Jakie podkłady dla zwierząt wybrać?

Szukając podkładów do lecznicy, hodowli lub do użytku domowego, warto zwrócić uwagę na ich chłonność. Tylko wysoka absorpcja płynów pozwoli na to, by produkt spełniał swoją rolę. Ma to szczególne znaczenie w legowiskach i kojcach, gdzie zwierzak będzie na nich leżał.

Istotne są również materiały użyte do wytworzenia podkładu, dlatego sięgaj wyłącznie po te pochodzące od profesjonalnych, godnych zaufania producentów.

Pamiętaj, by wybierać podkłady dla zwierząt przepuszczające powietrze. Oddychająca membrana zadba o właściwą cyrkulację powietrza, minimalizując ryzyko rozwoju bakterii i powstawania problemów skórnych.

Chłonne podkłady higieniczne dla zwierząt

W poszukiwaniu dobrej jakości podkładów przejrzyj ofertę sklepu om.sklep.pl, który od lat prowadzi sprzedaż artykułów wyposażenia gabinetów weterynaryjnych https://www.om.sklep.pl/weterynaryjne-podklady-chlonne-c-28_30.html. Znajdziesz tu produkty powstałe z troski o zwierzęta. Wybierz podkłady w pożądanym rozmiarze, maty jednorazowe lub wielorazowe nieprzemakalne podkłady higieniczne paroprzepuszczalne. Zapewnij swojemu pupilowi bezpieczne i czyste miejsce do rozwoju, rekonwalescencji, podróży. Ciesz się wygodą korzystania z podkładów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj