Najpopularniejsze rasy w Polsce

Według rankingu Polskiego Związku Kynologicznego największą popularnością cieszy się u nas owczarek niemiecki. Może dlatego, że jest to pies bardzo wszechstronny? Jest wiernym towarzyszem, doskonałym tropicielem, ze względu na wielkość jest wykorzystywany jako pies obronny. Ze względu na dobry węch i posłuszeństwo jest często służy również w policji. Do tego wiele pozytywnych skojarzeń, np. pies Szarik. Wysoko w rankingu znalazły się inne duże psy: labrador, golden retriever oraz berneński pies pasterski czy siberian husky. Dużą popularnością cieszą się również swojskie jamniki.

Psy ozdobne i do towarzystwa

Wśród psów ozdobnych i do towarzystwa popularnością cieszą się ostatnio Yorkshire terrier, buldog francuski, chihuahua, sznaucer miniaturowy, buldog angielski czy jack russel terier. Ich zaletą jest przede wszystkim niewielki rozmiar, co pozwala na trzymanie tych psów w mieszkaniu. Są znakomitymi towarzyszami całej rodziny, nazywanymi często „psami-maskotkami”. Paradoksalnie, niektóre z nich to psy bardzo temperamentne: na przykład sznaucery są bardzo żywe, czasami uważane wręcz za złośliwe, ale także hałaśliwe. Odpowiednie wychowanie jest w stanie uczynić z niego jednak świetnego stróża.

Psy o wysokiej inteligencji

Popularne rasy psów, obdarzonych wysoką inteligencją to border collie, doberman, owczarek szetlandzki, rottweiler, ale również… pudel. Wydawałoby się, że ten pies to modniś wśród ras, ale okazuje się, że pudle są nadzwyczaj inteligentne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj