Wygodne, komfortowe, zapewniające odpoczynek na najwyższym poziomie – takie powinno być idealnie posłanie dla psa. Rodzi się jednak pytanie, jakie legowisko wybrać? Przecież asortyment sklepów obfituje w tak wiele propozycji, że w ich gąszczu laikowi trudno będzie się odnaleźć. Od czego zatem rozpocząć poszukiwania? Na jakie elementy zwracać uwagę? O tym poniżej.

Liczy się rozmiar

Najważniejszym aspektem są odpowiednie rozmiary posłania dla psa. O ile mały, niepozornie wyglądający szczeniaczek zmieści się na kocyku czy poduszce, tak duży, dorosły osobnik będzie potrzebował znacznie większej przestrzeni do odpoczynku. Jak zatem wybrać odpowiednie legowisko? W przypadku młodego zwierzęcia, rozwiązania są dwa. Można zdecydować się na zakup tymczasowego posłania lub od razu nabyć większy model, który posłuży mu na dłużej. Oczywistym jest, że we wszystkim należy zachować umiar. Także w przypadku zakupu legowiska. Generalnie lepiej jest wybierać większe legowisko, niemniej jednak, na wielkim materacu psiak nie będzie czuł się komfortowo. Nie wspominając już o tym, że duże gabarytowe posłanie dla psa zajmie dużo miejsca w mieszkaniu.

Przydatnym elementem w poszukiwaniu idealnego legowiska są wymiary. Wystarczy bowiem dokładnie zmierzyć naszego pupila i do uzyskanych wyników dodać około 15 cm zapasu. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od rodzaju wybieranego posłania dla psa. W przypadku klasycznego modelu z materacem rzeczywiście wystarczy dodać wspomniane 15 cm, aby uszczęśliwić psiaka wygodnym miejscem do spania. A jak przedstawia się sytuacja, kiedy obiektem naszym poszukiwań jest wiklinowy kosz czy legowisko ze ściankami? Tu nieco sprawa się komplikuje, choć nie jest niemożliwa do przeskoczenia. W takim przypadku ważnym elementem są wymiary podane przez producenta – czy dotyczą całego legowiska czy tylko części, jaką przeznaczy psiak na odpoczynek.

Kształt także nie jest bez znaczenia

Posłanie dla psa można nabyć w wielu interesujących kolorach, ale również kształtach. Dużym zainteresowaniem cieszą się proste, tekstylne modele, w których skład wchodzi podstawa z rantem i wyjmowana poduszka. Cenione za uniwersalność. Idealnie sprawdzą się zarówno u małego, jak i dużego psa, ponieważ występują w wielu wielkościach do wyboru.

Dla osób o bardziej wyszukanych gustach ciekawą opcję stanowią wiklinowe posłania dla psów. Uzupełnione poduszką lub kocem zachwycają estetycznym wyglądem, który z łatwością można wkomponować w pozostałą stylistykę wystroju.

Kolejną propozycją, tym razem w wersji Premium, są posłania dla psów w kształcie ekskluzywnych sof, foteli, pontonów czy łóżek. Ich wyjątkowy design oraz estetyczny wygląd będzie – podobnie jak w przypadku wiklinowych legowisk – uzupełnieniem domowej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj