Jedno z powiedzeń mówi, że człowiek, który kocha zwierzęta, to dobry człowiek. Ten aforyzm ma w sobie wiele prawdy, ponieważ to, jak człowiek traktuje zwierzęcych przyjaciół, wiele mówi o jego charakterze i usposobieniu.

Od najmłodszych lat

Wychowywanie dzieci w otoczeniu zwierząt niesie wiele dobrego dla malucha. Wspólne przebywanie zwierzaka i małego dziecka wytwarza między nimi niesamowitą więź, która niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Mały człowiek, który posiada zwierzaka, z biegiem czasu przejmując od rodziców część obowiązków związanych z opieką nad pupilem, najczęściej wyrasta na znacznie bardziej odpowiedzialnego człowieka. Zwierzaka nie odstawimy na półkę, jak zabawkę, która się znudziła, przez co dziecko uczy się od początku podejmowania długotrwałych zobowiązań. American Academy of Allergy przeprowadziła serię badań sprawdzających związek między kontaktem ze zwierzętami, a alergią. Wyniki wskazują jednoznacznie, że dzieci, które od najmłodszych lat wychowują się w towarzystwie zwierzaka, znacznie rzadziej cierpią na alergie pokarmowe, niż ich rówieśnicy, którzy takiej możliwości nie dostali.

Nowoczesne technologie zbawienie i zmora zarazem

W ostatnich latach zauważono jednoznaczny trend – aktywność fizyczna wśród dzieci znacząco spada. Najczęściej za przyczynę takiego stanu rzeczy upatruje się zbyt długie spędzanie czasu przy komputerze, konsoli, smartfonie. Dzieci i młodzież wolą oddawać się rozrywkom związanym z nowoczesnymi technologiami niż ruchem na świeżym powietrzu. Takie działanie prowadzi do wielu chorób m.in. otyłości. Dzieci mające zwierzę, które trzeba regularnie wyprowadzać, w dużo mniejszym, stopniu narażone są na tego typu dolegliwości, ponieważ siłą rzeczy dostają codzienną dawkę ruchu.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

To, że zwierzęta potrafią być oddanymi przyjaciółmi, udowadniały niejednokrotnie. Regularnie pojawiają się informacje, jak zwierzęta nawet te powszechnie uznawane za niebezpieczne potrafią zaopiekować się dzieckiem, które zagubiło się w lesie. Oddaniu i miłości psów wobec swojego opiekunka poświęcono wiele książek i filmów. Dlatego nie ma powodu, żebyśmy pozbawiali się bezwarunkowej miłości i wierności zwierząt.

Od czego zacząć poszukiwanie wymarzonego pupila

Wielu miłośników zwierząt jest w stanie przemierzyć setki kilometrów, żeby zaadoptować np. konkretną, wymarzoną rasę psa. Często okazuje się, że pokonanie takiej trasy wcale nie było konieczne, ponieważ okazuje się, że taka sama hodowla znajduje się bardzo blisko miejsca naszego zamieszkania. Poszukiwania zawsze warto rozpocząć od serwisu ogłoszeniowego, na przykład takiego jak Pokato.pl, gdzie w sekcji anonse, ogłoszenia, giełda zwierząt szybko sprawdzimy, czy w naszej okolicy znajduje się to, czego szukamy. Ze względu na to, że zamieszczanie ogłoszeń na serwisie jest darmowe, zdecydowana większość hodowców takie ogłoszenia dodaje. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe możliwości spełnienia swoich, nieraz nietypowych marzeń o posiadaniu zwierzaka.

Zanim zdecydujemy się na adopcję zwierzęcego przyjaciela powinniśmy zapoznać się, z najlepszymi sposobami opieki nad nim. Swoją decyzję, dotyczącą adopcji, zawsze powinniśmy poprzedzić gruntownymi przemyśleniami. Adopcja zwierzaka to poważna decyzja. W ten sposób bierzemy na siebie wieloletnie zobowiązanie, a obowiązki z nim związane powinniśmy wypełniać z miłością i radością. Nasz zwierzak za troskliwą opiekę odwdzięczy nam się z nawiązką – jego bezinteresowna miłość jest bezcenna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj