Czy Twój pies reaguje warczeniem lub paniką na sam widok wanny? Zastanawiasz się, jak wobec tego zniesie wizytę w profesjonalnym salonie? Nie przejmuj się. Osoby specjalnie przygotowane do tego, by zajmować się kompleksową pielęgnacją i kosmetyków psów, będą wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Odpowiednie podejście do czworonogów, cierpliwość, stosowanie nagród w postaci smaczków – na to wszystko Twój psiak może liczyć w dobrym salonie.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne dla psa?

Już dawno przeminął mit, jakby psi fryzjer był zarezerwowany wyłącznie dla wystawowych ras. Pielęgnacja psa to nie tylko układanie fryzur zgodnych z przyjętym wzorcem rasy. To także regularne podcinanie i groomowanie sierści, znacznie podnoszące codzienny komfort psa. Martwe włosy są fachowo usuwane, dzięki czemu skóra Twojego psa ma dostęp do powietrza i zyskuje właściwą wentylację, co ogranicza wystąpienie takich problemów, jak uciążliwe swędzenie, wysypki. Regularne trymowanie psa pozwala także pozwala odpowiednio szybko zauważyć ewentualne szkodliwe dla zdrowia pasożyty, takie jak np kleszcze.

Pielęgnacja czworonogów

W salonie Twój pies a także kot zostanie otoczony profesjonalną opieką, zabiegi, jakie będą wykonywane to kąpiele (dla czworonogów z alergiami lub wrażliwą skórą dedykowane są specjalne kosmetyki i kąpiele łagodzące), wyczesywanie, podcinanie i grooming, a także suszenie sierści. Możesz zażyczyć sobie także takich zabiegów, jak fachowe podcinanie pazurów, zabiegi higieniczne oczu oraz uszu. Zajmie się nimi osoba cechująca się odpowiednim podejściem. To profesjonalista, który wie co robi, a jednocześnie działa bardzo łagodnie, więc nawet nieco zalękniony czworonóg szybko poczuje się w salonie bezpiecznie, będzie mieć poczucie, że specjalista wie, co robi. Po wizycie warto nagrodzić psa i spędzić z nim przyjemnie czas. Jeśli Twego czworonoga czeka pierwsza wizyta w salonie, zadbaj o to, by sama podróż do salonu (np. w transporterze) była przez niego kojarzona przyjemnie i odbywała się w poczuciu komfortu. Dzięki temu w salonie Twój pupil będzie znacznie mniej zestresowany. Szukasz sprawdzonego salonu groomerskiego w Warszawie? Sprawdź ofertę https://kudlatypies.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj