Małe rasy psów zawojowały serca wielu osób. Szczególnie popularne są one wśród ludzi mieszkających w blokach. Spowodowane jest to nie tylko rozmiarem, ale także stosunkowo niewielką potrzebą ruchu u tych ras psów. Większość z nich doskonale nadaje się także dla rodzin z dziećmi, gdyż zwykle mają one łagodne usposobienie.

Najpopularniejsze rasy

Wśród mniejszych ras psów zdecydowanie króluje shih-tzu. Są to pieski, które charakteryzują się bardzo przyjaznym usposobieniem. Co więcej, szybko przywiązują się do właścicieli i są im oddane. Przy odpowiedniej dyscyplinie nie sprawiają większych problemów i stosunkowo szybko się uczą. Jedną z największych zalet tej rasy jest brak sierści. Shih-tzu zamiast niej ma włosy, dzięki czemu jest idealnym psem dla alergików. Włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jednak z pewnością zaletą jest brak linienia. Nieco żywszą i także popularną rasą są maltańczyki. Sprawdzą się one lepiej u aktywnych osób, gdyż cenią sobie długie spacery bądź bieganie za piłką. Tak samo jak shih-tzu, maltańczyki są łagodne w stosunku do ludzi i innych zwierząt, a także szybko się uczą.

Inne małe rasy

Na popularności w ostatnim czasie zyskały także takie rasy takie jak buldog francuski czy mops. Znaczącą różnicą jest budowa tych psów, bo choć są małe, to jednak dość potężnie zbudowane. Kolejną różnicą jest posiadanie przez nie sierści, co wiąże się z linieniem. Obie te rasy cechują się jednak, tak jak poprzednicy, pogodnym usposobieniem i dużą potrzebą czułości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj