Pies to od dawna najlepszy towarzysz i przyjaciel człowieka. Wprowadza do naszego domu radość pomagając jednocześnie w domowych obowiązkach. Jego wybór nie należy do najprostszych zwłaszcza, gdy posiadamy dzieci. Przedstawiamy rasy najbardziej przyjazne, które świetnie sprawdzą się jako kompani domowych zabaw.

Pies dla małego dziecka

Rodzice małych dzieci zwykle obawiają się adopcji dużego, masywnego psa ze względu na ryzyko przewrócenia bądź skrzywdzenia dziecka. Warto jednak skupić się na aspekcie odwrotnym – dziecko może przecież niechcący skrzywdzić małego psa. Jeśli dysponujemy przestrzenią odpowiednią dużą, by zapewnić satysfakcjonującą dawkę ruchu dla naszego czworonoga warto zastanowić się nad jakąś większą rasą. Świetnymi domownikami będą wówczas nowofundlandy, owczarki podhalańskie czy berneńskie psy pasterskie. Pomimo gabarytu rasy te określane są mianem łagodnych olbrzymów.

Dla rodzin lubiących aktywność fizyczną

Psy to niesamowici kompani nie tylko w trakcie spacerów, ale również wycieczek rowerowych, biegów czy innych aktywności fizycznych. Dla rodzin uprawiających sport najlepszym rozwiązaniem będzie towarzystwo boksera lub beagla. Warto pamiętać, że te drugie to psy myśliwskie, potrzebują zatem odpowiedniej dawki rozrywki i nowych zadań, by zaspokoić swój wewnętrzny instynkt. Ciekawą alternatywą są także dwie inne rasy, polecane jako świetni towarzysze zabaw dziecięcych. Cavalier king charles spaniela to przyjacielski i niekonfliktowy zwierzak idealnie nadający się do miasta. Niezwykle cierpliwy wobec maluchów jest również samojed, wiecznie uśmiechający się pies słynący z długiej białej sierści, która pomimo swojej długości i gęstości nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy, ma bowiem właściwości samoczyszczące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj