Niektóre rasy psów wymagają okresowego strzyżenia, aby ich sierść pozostawała w dobrej kondycji. Z kolei czworonogi, które natura obdarzyła owłosieniem składającym się z podszerstka i wierzchniej okrywy, wymagają zabiegu trymowania. O sierść podopiecznego można w powodzeniem dbać w warunkach domowych, pod warunkiem, że wykorzystuje się do tego profesjonalne narzędzia. Dziś prezentujemy najważniejsze akcesoria ułatwiające strzyżenie psa.

Nożyczki proste

W przeciwieństwie do fryzjerów, psi groomerzy stosunkowo rzadko korzystają z nożyczek prostych, ponieważ strzyżenie psów w ten sposób doprowadza do sytuacji, w której sierść prezentuje się nienaturalnie. Jednak po proste nożyczki sięgnąć powinni właściciele psów takich jak sznaucery i teriery. Akcesorium to służy bowiem do strzyżenia i wyrównywania brody oraz sierści znajdującej się na brzuchu podopiecznego, gdzie dolna linia powinna być widoczna.

Degażówki

W strzyżeniu psów znacznie szersze zastosowanie mają degażówki, czyli nożyczki o ząbkowanych ostrzach. Wyróżniamy nożyczki degażujące jednostronnie, które wykorzystuje się przede wszystkim do skracania sierści i ewentualnego modelowania fryzury. Nożyczki degażujące dwustronnie są wyposażone w dwa ostrza ząbkowane. Zazwyczaj używa się ich do pielęgnacji psów charakteryzujących się gęstym, obfitym owłosieniem, które w ten sposób można przerzedzić i wymodelować. Aby akcesoria groomerskie służyły właścicielowi psa przez przynajmniej kilka lat, a przede wszystkim zapewniały skuteczne strzyżenie, warto sięgnąć po narzędzia wykorzystywane przez profesjonalistów, dostępne np. pod tym adresem: https://sklep.germapol.pl/pl/degazowki.html.

Maszynki do strzyżenia psów

Ręczne strzyżenie psa, zwłaszcza w przypadku większych pupili, to bardzo karkołomne zajęcie, wymagające cierpliwości zarówno ze strony właściciela, jak i jego podopiecznego. Dlatego zamiast po nożyczki, lepiej sięgnąć po profesjonalną maszynkę dla psów. Wytrzymałe i solidne ostrza znacznie przyspieszają strzyżenie. Po wykonaniu pracy maszynką, stylizację można natomiast poprawić przy pomocy degażówek.

Trymery

Psy, których sierść składa się z miękkiego podszerstka i właściwej okrywy wierzchniej wymagają trymowania. Proces ten w odróżnieniu od strzyżenia czy golenia polega na usuwaniu włosów w całości, a nie ich skracaniu. Wykonuje się go ręcznie przy pomocy specjalnych trymerów, które również warto mieć w domowym wyposażeniu. Usuwane w ten sposób martwe włosy tworzą miejsce dla nowej, zdrowej sierści. Co ważne, proces ten jest dla psa zupełnie bezbolesny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj