Wybór odpowiedniej karmy dla szczeniaka, to jedna z ważniejszych decyzji, jaką musi rozważyć opiekun pupila. Właściwie zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały, ma ogromny wpływ na zdrowie i dobrą kondycję zwierzęcia. Wybór karm jest ogromny. Zarówno sklepy, jak i lecznice weterynaryjne, oferują szeroki asortyment psiego jedzenia. Jak dokonać najlepszego wyboru?

Karma dla szczeniaka sucha, a może lepiej mokra?

Wybierając pokarm dla szczeniaka, nie można kierować się tylko ceną. Dobrze zbilansowana karma dla psów, nie jest tania. Z tego powodu wielu właścicieli czworonogów wybiera produkty tańsze i kiepskiej jakości. To duży błąd. Młody pies, potrzebuje wielu składników odżywczych, aby prawidłowo się rozwijać. Jest to szczególnie istotne, w przypadku ras z tendencją do rozwoju wad układu kostnego. Karma dla szczeniaka musi więc być przygotowana tak, aby zaspokajać zapotrzebowanie młodego organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Najbardziej popularne są karmy suche. O ich wyborze najczęściej decydują względy praktyczne. Pożywienie suche łatwo przechowywać, nie psuje się i nie drażni silnym zapachem. Sucha karma dla szczeniaka, to idealna przekąska na spacerze, czy podczas szkolenia. Ze względu na niewielką ilość wody, pokarm ten ma pozytywny wpływ na higienę psich zębów. Twarde granule ścierają kamień i ograniczają rozwój bakterii.

Mokra karma dla szczeniaka, to z punktu widzenia samego zwierzęcia pożywienie bardziej atrakcyjne. Posiłek w puszkach swoim zapachem i konsystencją dużo bardziej przypomina normalne psie jedzenie. Nic w tym dziwnego. Psy maja bardzo mocno rozwinięty zmysł węchu, tak więc w sprawach jedzenia, nos pozostaje ich głównym doradcą.

A może domowe jedzenie?

To dylemat wielu właścicieli psów. Skoro w domu gotujemy dla siebie, to czemu nie podzielić się z czworonogiem? To zachowanie dość powszechne, choć nie do końca słuszne. Należy pamiętać, że karma dla szczeniaka, powinna być starannie dobrana do jego potrzeb i delikatnego organizmu. Ludzkie jedzenie, pełne soli, cukrów i wzmacniaczy smaku ma szkodliwy wpływ na zdrowie pupila. Przygotowanie zdrowych i dobrze zbilansowanych posiłków we własnej kuchni, będzie wymagało od opiekuna dużo wiedzy i pracy. Z praktycznego punktu widzenia, dużo łatwiej jest zaufać specjalistom i kupić gotową, dobrej jakości karmę dla szczeniaka.

Wybór odpowiedniego pokarmu dla szczeniaka, to ważna decyzja. Bogata w składniki odżywcze i dobrze zbilansowana dieta, to podstawa. Daje nam pewność, że młody psiak otrzymuje wszystko co najlepsze do prawidłowego rozwoju. Tu nie warto oszczędzać. Karmy dla szczeniaka trzeba wybierać mądrze i z troską o jego zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj