Pojawienie się psa w domu to ogromne wydarzenie, które nie tylko budzi sporo emocji, ale także wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed zabraniem psiaka do domu, koniecznie należy zakupić dla niego odpowiednią wyprawkę. Jakie rzeczy obowiązkowo muszą znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka i dlaczego? Jak dobrać odpowiednie produkty i wybrać dobrą karmę dla młodych psów? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Zadbaj o to, aby Twojemu psu niczego nie brakowało

Decydując się na przygarnięcie lub zakup psa, należy mieć na uwadze, że czworonogi w dużym stopniu polegają na swoim właścicielu. To więc ogromna odpowiedzialność. Zadaniem właściciela jest zapewnienie psu naprawdę dobrych warunków do życia. Pierwszym krokiem ku temu jest zakup odpowiedniej wyprawki dla psa. Musi być ona skompletowana rozważnie i istotne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na design, ale także na jakość wykonania produktów oraz ich funkcjonalność. Pierwszą wyprawkę dla szczeniaka najczęściej po jakimś czasie trzeba wymienić ze względu na to, że pies rośnie i zmieniają się wtedy jego potrzeby. Dlatego najważniejsze jest wybranie produktów, które zapewnią psu komfort oraz bezpieczeństwo w danym okresie życia.

W wyprawce dla psa nie może zabraknąć wygodnego legowiska lub klatki, ponieważ pies potrzebuje swojego miejsca do odpoczynku. Bardzo ważne jest, aby w legowisku pies czuł się komfortowo i bezpiecznie, musi być ono odpowiedniej wielkości oraz wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Kolejnym ważnym elementem wyprawki dla szczeniaka są szelki lub obroża oraz smycz. Muszą być one dobrane do rozmiarów psa, aby mógł on w komfortowy sposób uczyć się wychodzenia na spacery. W dobrze skomponowanej wyprawce dla psa nie może zabraknąć także zabawek. Są one bardzo ważne, ponieważ od małego trzeba uczyć psa, aby bawił się gryzakami, szarpakami i maskotkami, które są dla niego przeznaczone, zamiast na przykład gryźć buty czy niszczyć meble. W przypadku szczeniaka bardzo ważne są także specjalne maty do nauki czystości. Pozwolą one uniknąć problemów i zniszczeń, zanim pies nauczy się załatwiać wszystkie potrzeby na spacerach.

Odpowiednie odżywianie bazowe i smaczki dla szczeniaków

Bardzo ważnym elementem wyprawki dla psa jest także jego pożywienie. Pies musi mieć naprawdę dobrze dopasowaną do swoich potrzeb karmę, która zapewni mu odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych. Karma dla psa powinna być dopasowana do jego wieku oraz do konkretnych potrzeb pupila. Jeśli zdecydujesz się na zakup szczeniaka, który może mieć uwarunkowania genetyczne do tego, aby mieć problemy żołądkowe czy skłonności do alergii ze względu na rasę, to warto zdecydować się na karmy dla psów dedykowane do rasy. Pozwoli to na uchronienie pupila przed różnymi problemami zdrowotnymi i zapewni mu naprawdę dobrze zoptymalizowaną dietę.

Poza podstawową karmą dla psiaka konieczne jest zaopatrzenie się w smaczki, które można serwować zwierzęciu w ramach nagrody za dobrze wykonane sztuczki oraz reakcję na komendy. W przypadku szczeniaków należy koniecznie wybierać smaczki dopasowane do ich wieku i o niewielkich rozmiarach. Aby pies miał czym się zająć oraz na czym wyładować swoją energię, warto mu także kupić naturalne gryzaki, które będą także przydatne przy ścieraniu kamienia nazębnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj