Alergie pokarmowe to nie tylko problem ludzi. Nasze czworonogi nierzadko również wymagają diety eliminacyjnej, żeby zniwelować objawy alergii Twojego psa. Czym wówczas karmić pupila? Dobrym pomysłem może być karma monobiałkowa.

Karmy monobiałkowe wyróżniają się na tle innych produktów dla zwierząt tym, że spełniają często rygorystyczne kryteria diety dla psów wrażliwych, które posiadają różne nietolerancje pokarmowe. Dieta eliminacyjna może nierzadko wydatnie poprawić kondycję psa, zapewniając mu pokarm jednego źródła białka zwierzęcego.

Karma monobiałkowa – czym się charakteryzuje?

Karma monobiałkowa dla psa to optymalne rozwiązanie w przypadku zwierząt z alergiami oraz nietolerancją pokarmową. Żeby utrzymać Twojego pupila w dobrej  kondycji, a jednocześnie ograniczyć dyskomfort związany z jedzeniem tradycyjnych rozwiązań, jak karma mokra, wybiera się pokarm, który posiada tylko jedno źródło białka zwierzęcego. Wiadomo bowiem, że nawet w przypadku psa alergika zarówno mokra karma, jak i sucha, powinny zawierać w składzie część przynajmniej jednego rodzaju mięsa. Standardowa karma mokra dla dorosłych psów zawiera kilka rodzajów mięs, żeby wzmocnić zdrowie czworonoga lub przygotowywana jest pod konkretny gatunek mięsa, uwielbiany przez Twojego psa. Zawiera szereg minerałów, sztucznych barwników czy wzmacniaczy smaku, które dla większości psów będą korzystne.

Jak zacząć żywienie psa cierpiącego na alergię?

Jednak w przypadku zwierząt, które cierpią na nietolerancję pokarmową lub nie mogą jeść niektórych składników z powodu alergii pokarmowej, alternatywą może być karma monobiałkowa dla psa, która sprawdza się w diecie eliminacyjnej. Jaki rodzaj wersji mokrej bądź suchej dla psa wybrać? Dietę eliminacyjną zarówno dla dużych psów, jak i mniejszych ras warto zacząć od produktów bezglutenowych i hipoalergicznych. 

Warto wybrać karmę monobiałkową, która będzie posiadać jednocześnie prosty, ale również wartościowy skład. Dobra karma monobiałkowa dla psa na początek to chociażby funkcjonalne karmy z wołowiną, gdzie oprócz mięsa znajdziemy wyłącznie warzywa, np. marchew czy kalafior. Taka karma zawiera niezbędne minerały i witaminy, a alergia pokarmowa najpewniej nie wystąpi w ogóle.

Po czasie można próbować kolejne karmy monoproteinowe, które nie wpłyną na alergię pokarmową. Dobrym produktem dla Twojego pupila może być chociażby karma dla psa z łososiem, którą zaleca się zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów. Sucha i mokra karma monobiałkowa może wyeliminować problemy z trawieniem, a zwierzę szybko wróci do optymalnej formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj