Pies to fajne stworzenie. Pies to przyjaciel człowieka. Też tak uważacie? Trzeba przyznać, że gdybyśmy zrobili dzisiaj ankietę, jaki zwierz lepiej do domu, to większość opowiedziałaby się za psem. Już od wieków tak jest, że psy są bardziej kochane i bardziej akceptowane przez ludzi. Wielu jednak ma ten dylemat, czy kupować psa, jeżeli w domu jest małe dziecko. Warto, czy nie warto, aby dziecko wychowywało się ze swoim pupilem?

Pies dla dziecka

Lekarze jak najbardziej są za tym, aby dziecko wychowywało się z psami. Nawet, jeżeli dziecko wykazuje objawy alergii, to jak najbardziej można spróbować leczyć z tego dziecko, aby nie musieć pozbywać się psa. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do takich medykamentów, że ze spokojem można poradzić sobie z alergią na sierść psa. Chyba, że jest to już naprawdę bardzo ciężka alergia. Ale pies powoduje, że dziecko zachowuje się zupełnie inaczej i jest przyjaźniejsze, radośniejsze, otwarte na ludzi.

Opieka i troskliwość

Posiadając swojego psa, szczególnie starsze dzieci, uczą się być odpowiedzialne za drugą istotę. Wielu rodziców uważa, że dziesięcioletnie dziecko z powodzeniem może już samodzielnie wyprowadzać swojego pupila na spacer. Oczywiście mowa tutaj o rozsądnych porach. Również karmienie i sprzątanie po swoim zwierzaku pokazuje dzieciom, że zwierzakami, jak dziećmi trzeba się również zaopiekować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj