Wraz z rosnącą świadomością i poziomem odpowiedzialności za zwierzęta coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź jest prosta, choć niejednoznaczna. A brzmi tak, że przysmaki będą zdrowe dla Twojego psa, jeśli zadbasz o to, żeby były odpowiednio dobrane.

Zasadniczo żadne przysmaki nie powinny negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, o ile nie znajdują się w nich składniki, na które jest uczulony lub ma problem z ich trawieniem. To właśnie dlatego po stronie właściciela stoi podstawowa kwestia, czyli odpowiedni wybór przysmaków. Z tymi jest podobnie jak ze zwykłymi zakupami spożywczymi. Musisz dokładnie przeczytać skład i zwrócić uwagę na to, co podajesz swojemu pupilowi.

Warto również zwrócić uwagę na kraj produkcji. Najlepiej wybierz przysmaki z Polski lub Europy, gdzie normy kontroli żywności, nawet tej dla zwierząt, są bardzo wysokie i rygorystycznie przestrzegane, czego nie można powiedzieć o krajach azjatyckich lub USA. Same zakupy warto robić w zaufanych sklepach i sięgać po naturalne, wysokiej jakości produkty.

Psie przysmaki mogą w naturalny sposób wpłynąć na rozwój Twojego psa, dlatego kiedy jest on młody, warto kupić przekąski twarde, które zaspokoją jego potrzebę gryzienia. Pozytywny efekt uboczny? Najprawdopodobniej zostawi w spokoju buty i meble. Poza tym nie jest tajemnicą, że przysmaki należy wykorzystywać podczas szkolenia psa w formie nagrody. Zastosowanie ma tutaj też zasada „przez żołądek do serca”, co oznacza, że podawanie przysmaków wzmocni wasze więzi.

Wracając do samego składu psich smakołyków, zwróć uwagę na składniki, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twojego psa. Tak na przykład przysmaki bogate w białka będą sprzyjać odbudowie sierści u psów długowłosych, a dodatek skrzypu polnego sprawi, że będzie ona piękna i błyszcząca. Z kolei te z glukozaminą czy siarczanem chondroityny pozytywnie wpłyną na kości i stawy Twojego psa. Wiele przysmaków jest także wzbogaconych o substancje czynne, które pomagają oczyścić czworonogowi zęby.

Jak widać, przysmaki będą zdrowe dla Twojego psa, jeśli zadbasz o to, żeby były odpowiednio dobrane.

Opracowanie: Happy Snacky Shop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj